CO JE BRA-FITTING?

Bra-fitting byl ještě před několika lety zcela neznámý. Nyní jej naleznete v ženských časopisech, reklamách či obchodech a dostává se tak do obecného povědomí.

Pojem „bra-fitting“ pochází z angličtiny a jedná se o spojení dvou slov: „bra“ neboli podprsenka a „fitting“, který v tomto případě značí celý proces výběru správné velikosti podprsenky.

Bra-fitting jasně a stručně

Myšlenka bra-fittingu spočívá ve výběru správné velikosti podprsenky. Na internetu a v časopisech se můžete dočíst, že více než 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky. Právě díky vzrůstajícímu trendu bra-fittingu se naštěstí toto číslo stále zmenšuje.

Bra-fitting označuje celý proces výběru padnoucí podprsenky, obvykle je tato služba nabízena ve specializovaných obchodech, které nabízejí dostatečnou škálu velikostí. Od jedné podprsenky tak můžete vybírat z více než 60 různých velikostí.

Bra-fitting jistým způsobem reaguje na nedostatečnou nabídku velikostí podprsenek, které se ještě donedávna nabízely na českém trhu. Nejprodávanější velikostí je u nás stále ještě velikost 75B, což je pro obchodníky samozřejmě velkou výhodou, jelikož se nemusejí zásobit velkým množstvím velikostí. Obvykle tak v obchodech či supermarketech najdete velikosti od 75A – 95D. Spousta obchodů také nabízí podprsenky číslované 1, 2, 3 a 4. Tato velikostní škála je však z pohledu bra-fittingu zcela nedostačující.

Skutečná nejprodávanější velikost podprsenky

Dle naší nedávné statistiky jsme zjistili, že nejprodávanější správná velikost podprsenky je 70E a 75E a dále velikosti jako 65FF, 75FF, 75DD, 65E a 70DD. Zdvojené velikosti se používají právě v britském číslování, ale velmi snadno je lze převést na číslování evropské. Nicméně převody bývají velmi často nepřesné a tak se obvykle velikosti ponechávají v původním tvaru.

Spousta lidí se domnívá, že bra-fitting je pouze o měření. Tedy změříme obvod pod prsy a přes prsa a vyjde nám správná velikost podprsenky. To je bohužel špatně. Bra-fitting je o tom, aby podprsenka správně padla, samotná velikost je vždy pouze orientační. Navíc spousta žen neví, jak vlastně číslování podprsenek funguje a že se zmenšením obvodu se musí navýšit velikost košíčku. Jak tento způsob převodu funguje názorně vysvětluje tento obrázek:

Proč je Bra-fitting důležitý?

Význam bra-fittingu je nejen zdravotní, ale také estetický. Z estetického hlediska v padnoucí podprsence budete vypadat opticky štíhlejší. Poprsí se hezky nadzvedne a uvolní se tak pas. U žen s větším poprsím je obvykle špatná velikost vidět na první pohled a to často také přes oblečení.

V případě špatné velikosti podprsenky, kdy je její obvod příliš volný a větší část váhy spočívá také na ramínkách, hrozí tato zdravotní rizika: bolest zad, bolest krční páteře nebo bolesti hlavy. Pokud není košíček dostatečně velký, může se navíc kostice zapichovat do prsní tkáně a působit tak velké nepohodlí a odřeniny.

Jak probíhá Bra-fitting?

V rámci bra-fittingu vás odborný personál požádá o odložení svrchního oděvu. Pro přesnější určení velikosti se obvykle orientačně přeměří obvod hrudníku a poprsí. Bra-fitterka by vám měla vysvětlit, zda vám vaše současná podprsenka správně sedí a případně ukázat, co je špatně.

Následně by vám bra-fitterka měla přinést na vyzkoušení různé typy podprsenek. Obvykle vám také vysvětlí, jak si podprsenku správně obléct a upravit. Odborný personál by se vám měl dostatečně věnovat a v případě potřeby vám pomoci například se zapnutím či upravením prádla. Na závěr přichází na řadu pokyny péče o spodní prádlo.

Přihlášení

Nebo rychlé přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.

Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Kontaktujte nás

Načíst