Jak na podprsenku

Špatně zvolené prádlo může negativně ovlivnit nejen váš vzhled, ale i zdraví. Na co je tedy dobré myslet při výběru dobrého prádla?

 

 

1. POD PRSY - změříme obvod hrudníku pod prsy, nejlépe při výdechu, obvod musí být pevný. Dbejte na to, aby metr nebyl na zádech prověšený, ale by šel kolem těla vodorovně a pevně hrudník obepínal. Zjištěné číslo zaokrouhlete na celé centimetry a máte zjištěný rozměr pod prsy - obvod (75, 80, 85, 90 cm…).

2. PŘES PRSA- měříme svinovacím metrem přes prsa nejplnější místo podprsenky, přes bradavky. Metr musí být opět přiložen vodorovně bez jeho prověšení, stůjte rovně, s rukama volně podél těla. Dle tohoto rozměru správně určíte velikost košíčku.

Co je špatně?

1. Obvod „ leze“ nahoru - pokud je obvod příliš velký, váha prsou ho zvedá nahoru, tíhu prsou drží ramínka podprsenky, nositelka se ho snaží stále stahovat, cítí škrábání, bolest šíje a zad.  Správný obvod poznáte tak, že byste pod něj měla bez potíží zasunout 2 prsty, ale ne víc. Je lepší zvolit obvod těsnější, většinou malinko povolí a je akorát, podprsenka tak může plnit svou podpůrnou funkci. Při zkoušení vzpažte ruce - obvod musí držet na svém místě, prsa nesmí propadnout dolů. Podprsenka by měla být zapnutá na nejvolnější háček, aby šel obvod případně přitáhnout.

2. Prsa vám přetékají z košíčků - určitě znáte efekt „ dvojitého prsa“. Když nemáte v košíčku dostatek místa, prsa vám začnou přetékat ven. Doporučujeme větší velikost košíčku. Při zkoušení se předkloňte, zkuste si i v kabince poskočit - vše musí zůstat na svém místě.

3. Kostice vás tlačí pod prsy - kostice by měla lemovat prso a končit na úrovni podpažní jamky. Pokud během dne cítíte svědění a večer máte zarudlou kůži v okolí podprsenky, zvolte jiný střih, případně větší košíček.  

4. Kostice odstává mezi prsy - pokud kostice odstává tak, že pod ni vsunete 2 – 3 prsty, velikost košíčku je malá a prsa tlačí podprsenku od těla. Může se stát, že i prso propadává z podprsenky dolů. Zvolte větší košíček a menší obvod, aby odstávající kostice nezpůsobovaly tření, a tím i zdravotní problémy. Případně si vyzkoušejte jiný druh košíčku podprsenky.

5. Otlačená pokožka pod ramínky - pokud je obvod podprsenky příliš velký a váha vašich prsou je přenesena na ramínka, dochází k zarudnutí či otlakům kůže pod ramínky podprsenky. Může dojít k nepříjemným pocitům škrábání a tlaku, bolesti šíjových svalů, hlavy a zad. Pokud jste majitelkou většího poprsí, je dobré zvolit ramínka širší, případně použít speciální polštářky pod ramínka. Tyto polštářky zamezí jejich zařezávání. Bolest může být způsobena také přílišným utažením ramínek, pak stačí ramínka povolit. Je třeba si uvědomit, že ramínka zajišťují podporu jen z 10 %, proto je pevný obvod podprsenky velmi důležitý.

6. Padající ramínka - jednoduchým řešením je možnost přizpůsobení délky ramínek. Lze také použít polštářky, které zamezují klouzání ramínek nebo svorku, která ramínka vzadu spojí a zamezí tak padání dolů z ramen.

Přihlášení

Nebo rychlé přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.

Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Kontaktujte nás

Načíst