Ovčí vlna

Merino vlna je extrémně jemná vlna, kterou produkuje speciální plemeno ovce domácí známé jako Merino. Plemeno pochází s největší pravděpodobností ze severu Afriky odkud se ve středověku dostalo do Španělska. V dnešní době je nejvíce rozšířeno v Austrálii a na Novém Zélandu.

Vlna je ceněná pro své specifické vlastnosti jako je pohlcování pachů a termoregulační vlastnosti. Díky struktuře vláken totiž dobře zadržuje vzduch, izoluje a udržuje vyprodukované teplo. V létě naopak mírně ochlazuje. Navíc skvěle odvádí vlhkost, takže při pocení nemá chladivý efekt jako syntetika.

Výhody:

• Vynikající termoregulace: Vlna Merino je známá svou schopností udržovat optimální teplotu těla v různých podmínkách - udržuje teplo při chladném počasí a odvádí vlhkost a teplo při teplejším počasí.

• Přirozená antibakteriální vlastnost: Vlna Merino obsahuje přírodní látky, které brání vzniku bakterií a zápachu, což znamená, že se oděv z této látky nemusí často prát a zůstává dlouho čerstvý.

• Měkkost a pohodlí: Vlákna vlny Merino jsou jemná a nemají hrubé šupiny, což zajišťuje, že oblečení vyrobené z této látky je měkké na dotek a pohodlné k nošení, aniž by dráždilo pokožku.

• Odolnost proti vrásnění a trvanlivost: Vlna Merino je odolná vůči vrásnění a zachovává svůj tvar i po opakovaném nošení a praní, což z ní činí ideální materiál pro outdoorové aktivity a cestování.

Péče: 

U merino vlny postačuje větrání oděvu místo jeho praní. V případě praní je vhodné zvolit program s nejnižšími otáčkami. Ideálně prát v pracím prášku s obsahem lanolinu (přírodní olej vyskytující se v merino vlně). Následně sušit na přirozeně větraném místě, vyvarovat se silným zdrojům tepla - přímé slunce, radiátor a nechat postupně usušit ve vodorovné pozici. Při správné údržbě je materiál méně náchylný na srážení.

Přihlášení

Nebo rychlé přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.

Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Kontaktujte nás

Načíst