Bavlna

Jemná, prodyšná a v textilním průmyslu obzvláště využívaná. Z bavlny se v současné době vyrábí téměř vše. Nejčastěji se můžeme s bavlnou setkat u ručníků, povlečení, prostěradel, triček, mikin, legín, spodního prádla či punčocháčů. Díky svým skvělým vlastnostem je bavlna oblíbená také u alergiků, atopiků i malých dětí.

Výhody:

• Pohodlí a absorpce vlhkosti: Bavlna je měkká na dotek a dokáže absorbovat vlhkost, což z ní činí pohodlný materiál na nošení.

• Prodyšnost: Bavlna je prodyšná a umožňuje průchod vzduchu skrz tkaninu, což udržuje pokožku na chladu a suchu.

• Snadná údržba: Bavlněné tkaniny jsou obvykle snadno omyvatelné a odolné vůči opakovanému praní, což usnadňuje jejich údržbu.

• Univerzálnost: Bavlna je vhodná pro různé druhy oděvů a textilií díky své všestrannosti a schopnosti kombinovat s jinými materiály.

Péče:

100% bavlna odolává vysokým teplotám při praní, je jí možné prát až na 60°C. Vhodnější je však prát na nižší teploty (30-40°C), které zajistí, že oblečení nezmění velikost, barvu a ani strukturu. Pokud se jedná o bavlnu s příměsí, je jí možné prát až na 40°C. Následně bavlnu usušte venku mimo přímé sluneční světlo, aby nedošlo k poškození barev. Bavlna se snadno mačká, je jí však možné žehlit až na 200°C, ale opět se doporučuje nižší teplota, aby nedošlo ke změně barvy.

Přihlášení

Nebo rychlé přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.

Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Kontaktujte nás

Načíst