Len

Len má oproti jiným textilním vláknům velmi vysokou odolnost, vlákno je velice pevné (až o 30% pevnější než bavlna, za mokra dokonce až o 60%) a jeho opotřebení užíváním je velmi nízké. Lněné vlákno vykazuje vysokou schopnost absorpce vlhkosti, mnohonásobně vyšší než bavlna. Zároveň však pohlcenou vlhkost rychleji uvolňuje, a tedy oproti ostatním tkaninám mnohem rychleji schne.

Výhody: 

• Trvanlivost: Lněný materiál je známý svou vysokou odolností a dlouhou životností, což ho činí ideálním pro oděvy a textilní výrobky.

• Dobrá prodyšnost: Lněný materiál má schopnost efektivně odvádět vlhkost od těla, což z něj činí vhodnou volbu pro letní oblečení a ložní prádlo.

• Ekologická udržitelnost: Pěstování lnu je obvykle méně náročné na vodu a pesticidy než pěstování jiných rostlin používaných k výrobě textilu, což z něj činí ekologicky šetrnou alternativu.

• Odolnost proti plísním a bakteriím: Lněný materiál má přirozenou schopnost odolávat bakteriím a plísním, což ho činí vhodným pro domácí textilie a oblečení, které potřebuje snadnou údržbu a čistotu.

Přihlášení

Nebo rychlé přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.

Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Kontaktujte nás

Načíst