Modal

Modal je elegantní textilní vlákno, které si získalo velkou popularitu pro svou vynikající kombinaci vlastností a široké využití v oděvním průmyslu. Toto zvláštní vlákno je vyráběno z dubové celulózy, což přidává k jeho jedinečnému charakteru. Jakékoli výrobky z modalu jsou často označovány jako "umělé hedvábí" díky své jemnosti a luxusnímu pocitu na dotek. Poprvé byl materál vyroben v Japonsku okolo roku 1950.

Výhody:

• Vysoká přírodní podílnost: Modální materiály jsou vyrobeny z přírodního vlákna buď z bavlny nebo březového dřeva, což je ekologicky šetrnější alternativa k syntetickým materiálům.

• Měkkost a pohodlí: Modální vlákna mají jemnou, hedvábnou texturu, což zajišťuje měkký a příjemný pocit na pokožce. Oblečení vyrobené z modalu je proto velmi pohodlné a vhodné pro každodenní nošení.

• Dobrá absorpce vlhkosti: Modální materiály mají schopnost rychle absorbovat vlhkost z pokožky a odvádět ji pryč, což pomáhá udržovat tělo suché a pohodlné i při fyzické aktivitě.

• Odolnost a trvanlivost: Navzdory své měkkosti jsou modální materiály poměrně odolné a mají dlouhou životnost. Oblečení vyrobené z modálu si zachovává svůj tvar a barvu i po opakovaném praní, což znamená, že je ekonomicky efektivní investicí.

Péče:

Modal je vhodné prát ve studené vodě za použití přípravků na bázi aktivního kyslíku. Následně oděv usušit volným vyvěšením a eliminovat sušení v sušičce. Pokud je oděv správě vyvěšen a usušen, není ho potřeba žehlit.

Přihlášení

Nebo rychlé přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.

Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Kontaktujte nás

Načíst